| Marianalex11 a întrebat:

Este adevarat ca daca in primele 6 luni de la primirea permisului comiti o fapta mai grava si esti oprit de politie, ti se anuleaza permisul si trebuie sa dai examenele din nou?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat. Toti conducatorii auto care comit infractiuni sau contraventii sunt tratati la fel, indiferent de cat timp au permisul. Sigur ca incepatorii, pe o perioada de 1 an, au unele obligatii in plus, dar aceste obligatii nu sunt de natura celei intrebate.