| anonim_4396 a întrebat:

¬Este adevarat ca strainii se uita urat la romanii din tara respectiva cand acestia aud de nationalitatea lor? Sau este doar o idee fara baza adevarata?
/PS:
Intreb doar pe oamenii care au fost plecati in afara.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde unde ești. Fancezii, englezii, spaniolii, italienii isi cam păzesc portefele. Olandezii, nordicii nu prea reacționează

| Panamax a răspuns:

Depinde cat de senzitiv esti. Unii nu se prind cand sunt luati la misto.Isi vad de semintele si manelele lor.

| laSoledad a răspuns:

O prietena a dat admitere acum 2 ani si a intrat la una din topul universitatilor din Marea Britanie, pe matematica, intr-o facultate cu specific international. Desi e inteligenta si bogata, printre atatia alti bogati si inteligenti, tot se uitau ciudat la ea pentru ca e din Romania si i-a luat un an sa se integreze acolo.

| brokxy a răspuns:

Nu stiu eu vb cu multi straini. Si nu au nimic cu romanii. Chiar vor sa vina sa viziteze Romania.

| Alexxiax98 a răspuns:

Am auzit ca se intampla, in special in Spania si Italia, probabil fiindca s-au saturat de atatia romani. happy