| Silwian37 a întrebat:

Este cineva pe aici sau cineva care cunoaste un prieten care este in somaj tehnic din cauza pandemiei? Ce sume se ofera?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am fost eu. Sunt incadrat cu salariul minim (si iau sporuri in mod normal), iar somajul a fost 975 de lei pe luna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Somaj tehnic inseamna 75% din brut, dar maxim 75% din salariul mediu brut pe economie

| troleibuz a răspuns:

1000 lei pentru ca are minimul

| christall a răspuns:

Din cate am inteles, 75% din brut din care se scad contributiile.

Răspuns utilizator avertizat
| Laurentiu2272 a răspuns:

Între 2k euro si 3k pe putin daca ai 12 clase si scoala vieții