| Rares-Mihail_Dragut_1997 a întrebat:

Este deschis la primarii maine? Am luat sambata seara o amenda si astazi nu stiu daca a fost deschis pentru ca am fost acolocin jur de ora 17:00 (adica tarziu).
Si vreau sa o platesc pe jumatate, iar pe foaie scrie 2 zile lucratoare. Si mi-e teama sa nu iau vreo teapa sau ceva pentru ca amenda e destul de mare ca sa o platesc integral. Plus ca nu vreau sa mai vina si acasa.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Maine este zi de sarbatoare legala si nu cred ca este deschis la primarie. De altfel aceasta zi nu se ia in calculul zilelor lucratoare, la fel ca sambata si duminica, astfel ca vei putea plati amenda si poimaine, pana la incheierea programului.

| Rares-Mihail_Dragut_1997 explică (pentru Ioandelasal):

Poimaine poate, adica miercuri*. Nu maine...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Rares-Mihail_Dragut_1997):

Multumesc pentru atentionare, asa este, am scris gresit dar rezulta din prima parte a raspunsului. Am modificat raspunsul.

3 răspunsuri:
| kta1999 a răspuns:

Maine nu lucreaza nicio institutie a guvernului, nu trebuie sa iti faci griji, poti plati amenda in alta zi, nu cred ca aceasta zi este luata in considerare.