| anonim_4396 a întrebat:

Este Elena Udrea un bun ministru al turismului?

14 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Este atat de buna la plantat copaci, la tricotat si la curatenie ca nici nu stiu de ce face munca aia stupida de Ministru laughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu, ii place doar sa iasa in evidenta(cu mopul...cu andrelele...)si cu altele...

daniela
| daniela a răspuns:

Ce banc bun? Mai nou facem o statiune turistica in doi sus pe platou la Pestera si vom ajunge acolo cu "elicopterul" pentru ca drumurile la noi se fac in secole...

| borsec a răspuns:

Se agita si ea ca pestele pe uscat...

assiris
| assiris a răspuns:

De fapt cine vi se pare bun de ceva in tara asta?

| anonim a răspuns:

Credeam ca aici nu se face politica.noi nu stim sa scriem corect gramatical, in schimb supunem judecatii persoane care totusi sunt cu mult mai inteligente decat noi.

| gabrielutzu a răspuns:

Elena Udrea este "buna" in cu totul altfel de domenii (presedintele stie:laughing ) nicidecum in acela de Ministru al turismului...

| kh1ss a răspuns:

... da... elena udrea si turismul tongue

| DiMoDi a răspuns:

Huh! m-a dat pe spate, bro! Auzi colo... deci femeile NU pot promova decât exploatându-şi feminitatea! angry Huoooo! jos misoginii! (chiar dacă despre "Leana lu' şefu" am o părere asemănătoare cu a lui bro!)
Dar vorba lui emilmanta... altceva mai profitabil nu găsim de dezbătut?sad
În ce-o priveşte pe Leanţa cu pricina, las' că se ocupă de 'mneaei, mass media mai mult decât suficient oh go on

| Wtf9000 a răspuns:

Care Elena Udrea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta o sa vedem in timp, e prea devreme sa ne pronuntam. Cert este ca stie sa-si atinga scopul. Este unul dintre putinii politicieni cu o ascensiune extrem de rapida pe scena politica romaneasca. A constientizat mai devreme decit mine un lucru esential, ca "daca vrei sa reusesti trebuie sa intri in gratiile celui mai puternic" si mai are si avantajul de a fi femeie, avantaj de care s-a folosit. Din punctul asta de vedere, desi nu este o diva, nu-i nici asa de urita, asa ca a stiut cum si a profitat de atuul asta. Si ca regula generala, o femeie daca este frumoasa, reuseste sa obtina de la barbati ceeace doreste, cu un efort minim. Cu cit este mai putin frumoasa, cu atit efortul este mai mare, important este sa aiba inteligenta de a-si exploata calitatile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Își dă silința!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un bun ministru al soselei de centura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DiMoDi (F), inainte sa te repezi tu ai citit atent ce am spus? De unde si pina unde ai scos-o si pe asta cu misoginismul? Asa cum sint barbati care profita de anumite conjuncturi, sint si femei care fac acelasi lucru. Daca nu vorbesc numai de bine, inseamna ca am ceva cu persoana respectiva? sau ca sint obiectiv? Fiecare are parti bune si parti rele, obiectivitatea consta in a te referi la ambele aspecte nu numai la unul dintre ele. Cum descoperi tu ca un barbat este misogin sau o femeie este androfoaba? Studiind o vreme mai indelungata discursurile si comportamentul persoanei in cauza privitor la sexul opus(ca sa poti trage o concluzie), sau auzind ca nu este de acord cu o persoana de sex opus. Ai auzit de Marie Curie? Despre ea am o parere foarte buna. Ai auzit despre Amelia Earhart? Si despre ea am o parere buna. Acum ce-o sa faci? O sa retractezi si vor spune barbatii ca sint obsedat de femei, sau feminist, sau ce?