| Test01 a întrebat:

Este legal, normal sa fiu impreuna cu fiica unei verisoare de a tatalui meu vitreg?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal si normal, chiar te poti casatori, atat civil, cat si religios, avand in vedere ca nu esti ruda de sange iar gradul de rudenie prin alianta este foarte indepartat, atat de mult ca nici nu l-am mai calculat.

| darrio2007 a răspuns:

Da.

| minrest a răspuns:

Este perfect legal, normal, moral si corect.

| NunuNini a răspuns:

Nu sunteti rude de sange. Doar prin alianta.
Asa ca... fiti fericiti!

| florin926481f a răspuns:

Nu aveti nici un grad de rudenie, poate doar prin alianta deci nu vad de ce nu.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Desigur! Nu văd de ce ar fi ceva în neregulă. Nu există nici-un fel de grad de rudenie între voi, deci nu are de ce să fie ceva greșit. E perfect etic și moral.winking Funda? big grin

| Test01 explică:

Vreau sa notez ca tatal meu vitreg este var cu mama ei prin stra-bunici sau poate chiar mai sus in arborele genealogic.