| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Este legal sa fumez tigara electronica in spital, in salon cu geamul deschis?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea nr. 349/2002 pentru prevenirea şi combaterea efectelor consumului produselor din tutun, cu md. si compl. ulterioare, interzice expres folosirea tigarii electronice doar in mijloacele de transport in comun. Spitalul este obligat sa aiba prevederi proprii si prin acestea poate fi interzisa si folosirea tigarii electronice, asa ca va trebui sa te interesezi de la medic sau asistenta si sa afli exact ce prevederi are.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te ateționează și apoi te dă afară.

| Sofer a răspuns:

Nu se fumează în spital. Doar în locurile speciale pentru fumat.

| AdelinaC a răspuns:

Si ilegal daca spitalul prevede asta, dar si imoral. In spital nu se fumeaza, daca vrei poti iesi afara sa fumezi

| Digikey a răspuns:

Mai bine inchis, ca daca incerca cineva sa te arunce pe geam cu tigara cu tot, macar sa se chinuie putin.