| m3m3sje a întrebat:

Este legal sa mergi fără emblema față?

Întreb din cauza ca s-a întâmplat sa boțesc puțin bara fata și grila e un puc rupta dar se tine și vreau sa o înlocuiesc și am prins o oferta dar grila aceea nu are emblema fata ca e de tuning.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o importanta emblema, astfel ca poti sa mergi si fara aceasta.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum invatati unii legislatie rutiera daca puneti astfel de intrebari?

| m3m3sje explică (pentru suntserios):

Eu înțeleg tentativa ta de a da un răspuns inteligent și chiar voiam sa văd dacă într-adevăr am citit printre rânduri acea carte de legislație recomandata chiar la orele de legislație și surpriza surprizelor, nu găsești nimic de emblema autovehiculelor, nici la înmatriculăre, nici la vehicule, nici la noțiuni de meanica. Nu mai știam unde sa caut și m-am uitat la reguli de circulație, la semnalizare rutieră poate găsesc ceva, dar nimic. Nu sunt și nici nu ma cred un profesor de legislație așa ca îmi permit sa mai uit prin ea, mai ales dacă sunt chestiuni minuscule. Nu am pus întrebarea "ce înseamnă rombul ăla galben" de îl întâlnim pe toate drumurile și sa ma mai și laud ca am permis și experiența de condus.
Și acum nu vreau sa îți spun cum învăț eu legislația rutieră ca oricum nu are nici o treaba cu tine.
Poate ca pe vremea matale se învața și despre emblema și alte detalii ale mașinii, dar dacă ai fi avut vreodată curiozitatea sa te uiți intr-o carte actualizata mai recent, sa spunem 2017 ai constata îngrozit ca nu mai găsești nimic de emblema.

Așa ca o concluzie, stimate domn, va rog frumos sa a gândiți răspunsul înainte și să nu mai tastați atât de mult și degeaba ca nu ajutați pe nimeni ofensând și criticând "pe unii". Mai bine ați da răspunsuri care chiar ajuta.

| suntserios a răspuns (pentru m3m3sje):

Concluzia stimate domn e ca ar trebui sa te gandesti de 2 ori inainte sa pui intrebari stupide. Cui spanac crezi ca ii pasa de emblema ta? Daca iti mergea putin mintea realizai ca nu ii pasa nimanui de emblema ta tocmai pentru ca nu scrie nicaieri in codul rutier asa ceva

| sierra1 a răspuns:

Ce mașină ai?