| BrokenAngels a întrebat:

Este permisă întâlnirea a 7-8 persoane la bar, respectiv pe terasă? Tocmai acum se întâmplă asta la barul de lângă mine și sunt cam nedumerit dacă le este permis, în situația în care ne aflăm. Și dacă nu le este permis, care pot fi pedepsele?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este permisa, fapta constituie contraventie si pot fi amendati cu minim 2.000 lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Barul poate fi amendat si cu până la 70.000 lei, aia de stau acolo de la 2000 in sus

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Amenzi mari, coform ordonanțelor militare în vigoare.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu e permis. Sună la Poliție laughing

| GeoVus a răspuns:

Daca ai dovezi suna la politie.Cei 7-8 pot primi amenda de 2000 lei.