| Gumalamanaazecea a întrebat:

Este posibil sa calatoresti singura cu avionul, avand doar 17 ani? problema e in felul urmator: voi pleca in alta tara cu o ruda, dar ma voi intoarce singura.
avionul nu dispune de stewardesa, stiu ca trebuie procura etc, nu e problema asta. Intrebarea mea este daca imi vor permite sa ma intorc singura cu avionul

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil, dar numai la reintoarcerea in Romania si iti vor permite asta.

| Gumalamanaazecea explică (pentru Ioandelasal):

Pai asa da. cand plec in Spania plec cu o ruda, iar cand ma intorc, bine, ma aduce la aeroport, ma urca in avion, dar e greu cu banii sa se intoarca iar cu mine, deja face prea multe drumuri. si ma gandeam daca e posibil sa ma intorc singura.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Gumalamanaazecea):

Sigur este posibil.

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar ce avion e ala de n-are stewardesa? YR-praf?

| Gumalamanaazecea explică (pentru ardnaxur1961):

Sincera sa fiu, nu stiu, asa am inteles, ca este doar pilotul si atat.
Probabil cu Wizz Air, inca nu stiu nici eu prea multe. asta ma interesa, sa ma pot intoarce singura

| Gabitzu9292 a răspuns:

Da daca ti-au facut procura etc dar sora mea a trebuit sa fie insotita de un adult si tot la fel a avut procura...

| Yaasmina a răspuns:

Nu prea cred. daca implinesti 18 ani pana atunci,da, dar altfel, nu cred. Trebuie sa te insoteasca tutorele (parinti, bunici etc, cu acordul ambilor parinti) atata timp cat esti minora.