| LanguageMaster a întrebat:

Este regulă că oamenii foarte/extrem de deştepți se înțeleg doar ei între ei?

Răspuns Câştigător
| JoleneSth20 a răspuns:

Se înţeleg pentru că pot aborda foarte multe subiecte și să le dezbată cu multe idei.
Dar până la urma urmei suntem oameni, sau așa ar trebui să fim. Când vorbesc cu un om mai puţin documentat, ar fi ideal să vorbească pe înţelesul său, fără aere de mai mare al acestei lumi.

6 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Dacă se înţeleg doar între ei, înseamnă că nu sunt foarte deştepţi.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu. Exista si oameni destepti care au ca prieteni oameni prosti, si vice versa.

| DorelExpertu a răspuns:

Eu ma inteleg doar cu cei prosti, cei destepti ma evita, se simt complexati de intelectul meu.

| MedionTcO a răspuns:

Un om destept este capabil sa vorbeasca cu orice tip de persoana.winking

| vladpc97 a răspuns:

Nu, nu este o regula. Sunt si exceptii. Acum depinde si de caracterul fiecarei persoane, nu e totul sa fi destept.

| Ghost69TM a răspuns:

Da, probabil din acest motiv tu nu te intelegi cu ei.