| anonim_4396 a întrebat:

Este România un "stat polițienesc"?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Romania nu este stat politienesc, poate ar fi bine ca organele de ordine si apoi justitia sa fie ceva mai aspre cu infractorii si contravenientii.

Bula
| Bula a răspuns:

Da, cu politisti ca in bancuri. big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Nuu este, ca politistii sunt cei mai prosti si mai usor de manipulat, daca sunt mituiti foarte usor de interlopi si toti smecherii de cartier.

| doctorandus a răspuns:

Nu, deoarece poți să postezi pe Facebook că președintele și prim ministrul sunt pui de curbe și nu-ți face nimeni nimic.

| Brizbriz a răspuns:

A fost pe vremea lu' Ceasca, acu', cica, ca suntem liberi

| Together a răspuns:

Nici vorba. Politistii cu care am avut de-a face si-au facut treaba ok, n-a fost niciodata nevoie sa ii reclam.

E o tara surprinzator de ok Romania, sa speram ca tine.