| dorinta233 a întrebat:

Eu am mostenire de la tatal meu (a decedat) o masina. Este o dacia 1310 si eu inca sunt minor. Am auzit de programul RABLA si ma gandeam sa dau masina acolo. Unde trebuie sa merg sau sa vorbesc pentru a da masina? (stau in Constanta). Stiu ca primesc un tichet. Ce valoare are acel tichet si ce valoare are pe piata daca as vrea sa-l vand.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa o duci la Remat Constanta.
Vei primi un voucher, se pare ca o sa fie in valoare de 1.500 euro sau echivalentul in lei. Inca nu s-a stabilit exact valoarea si nici cand o sa inceapa programul in acest an.
Din ce se vorbeste voucher-ul nu va mai putea fi vandut si nu se va accepta mai mult de unul la cumpararea unei masini noi.
Daca vrei bani incearca sa-ti vinzi masina.