| costinvlad490 a întrebat:

Eu cred asa.
Iohannis 54% din toți cei cu drept de vot, prezenta la vot vreo 60-80%.
Barna în jur de 25-30%. Dancila sub 15%.

La parlamentare cred asa

PNL 51-65%
Usr 20-25%
Plus 15%
Celelalte sub 15%

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

In esenta, ai dreptate. Suntem mai multi cei de dreapta, iar la urmatoarele trei alegeri iesim la vot si le dam PSD-ului sa zaca.

48 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti foarte optimist, incepand cu prezenta la vot.
Nu cred ca o sa fie o prezenta mai mare de 50 - 55% din numarul total al alegatorilor, asa ca nici actualul presedinte nu poate obtine 50% + 1 din numarul total al alegatorilor, ca sa castige din primul tur.
Asa fiind procentajele expuse de tine nu se pot realiza, o sa fie cam la jumatate.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru costinvlad490):

Iarasi esti foarte optimist, PNL are putini membri.
Nu sunt membru de partid, totusi o sa votez cu actualul Presedinte, dar in mod sigur nu o sa castige in primul. Tot asa de sigur o sa castige in turul doi.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru costinvlad490):

Ce spui tu mi-a adus aminte de zicala "Lauda-te gura ca ti-oi da pasula!" Daca nu stii pasula este un regionalism pentru fasole.
Si las-o mai moale cu extrema dreapta, mai ales ca sigur nu i-ai numarat personal si nicaieri n-am intalnit asemenea cifra.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru costinvlad490):

Si dupa tine acestia sunt de extrema dreapta? Toate cele 4 partide enumerate sunt, aproximativ, de centru-dreapta si nu de extrema dreapta.
Si mi se pare ca ai luat-o putin peste aratura, unde mai este la noi socialism si comunism? Daca crezi ca PSD este partid socialist sau comunist te inseli amarnic, in fapt este fripturist, doar in teorie socialist.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru costinvlad490):

PNL nu este un partid de extrema dreapta, in orice interpretare posibila a termenului. Dar intentia ta e buna, chiar asa vom face, iesim in masa la vot si le negam PSD-ului turul doi. Daca nu intra in turul doi la prezidentiale, sunt terminati.

| GulubuntzBudulush a răspuns (pentru costinvlad490):

De ce îl arunci la Wc. Eu îl iau, în folosesc, prăjesc. Însă votez liberal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

Un pic de dreptate are și cu extrema
''trebuie să dispară'' - sloganul perfect nazist al pnl-iștilor la asta mă duce cu gândul...

| goguPatent a răspuns (pentru costinvlad490):

Tu chiar traiesti in realitatea ta paralela happy

Răspuns utilizator avertizat
| sofisis a răspuns (pentru costinvlad490):

Cred ca tu confunzi intentiile romanilor. Romanii NU sunt PNL isti. Romanii daca il voteaza iar pe Iohannis o fac ca si prima data ca vot ANTI PSD. Nu pro PNL. Pentru ca ipocriti, falsi si egoisti sunt toti. Doar ca PSD au si un tupeu exagerat si ne iau la misto pe fata ...asta e singura diferenta intre ei. In rest... Dumnezeu cu mila.

Răspuns utilizator avertizat
| sofisis a răspuns (pentru costinvlad490):

Nu ai inteles. Foarte multi dintre votanti sunt apolitici.
Votantii nu sunt cu PNL sau alte partide. Sunt pur si simplu contra PSD. Este o foarte mare diferenta

Răspuns utilizator avertizat
| goguPatent a răspuns (pentru costinvlad490):

Nu, realitatea e ca 50% nu vor iesi la vot

| sofisis a răspuns (pentru costinvlad490):

Nu, apolitic inseamna ca nu se ocupă cu politica. ca e in afara politicii.
Voteaza PNL pentru ca batalia e intre cele doua. Ceilalti nu au sanse reale si sunt voturi irosite. Asa ca se asigura ca pierde PSD prin votarea competitorului cel mai puternic...in cazul de fata PNL

Răspuns utilizator avertizat
| sofisis a răspuns (pentru costinvlad490):

Tu nu prea esti pe toata craca ta. Nu ai inteles absolut nimic din ce am spus eu.

Răspuns utilizator avertizat
| sofisis a răspuns (pentru costinvlad490):

Stii ca prostul de fapt este ala care atunci cand ramane fara argumente incepe sa jigneasca, nu?
Pe de alta parte tu traiesti intr-o lume fantezista.
Eu am functie politica baietas. Stii unde? Fix in PNL laughing))
Si tot inteleg corect realitatea, nu ca tine

Răspuns utilizator avertizat
| sofisis a răspuns (pentru costinvlad490):

Ce ma? Erou? Serios...zi-mi ca ma iei la misto. Te rog laughing))

Răspuns utilizator avertizat
| sofisis a răspuns (pentru costinvlad490):

Sincer nu prea mi pasa ce crezi tu sau nu. Si una e sa idolatrizezi un om si sa zici despre el ( la modul fantezist) ca e erou, si cu totul alta sa il sprijini intr-o campanie electorala ca asa s-a nimerit, ca el s-a nimerit sa fie raul cel mai mic. Tu traiesti intr-o lume imaginara cu eroi imaginari

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Cine se cearta acum cu altii laughing

| sofisis a răspuns (pentru costinvlad490):

Iar daca tu crezi ca Orban trage sforile in PNL, te inseli amarnic laughing))
Sunt multi altii, mult mai co*osi care fac asta... Orban, Iohannis...astia sunt interfata baietas.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Pai n-ai cum ...deci nu ai cum sa traiesti atat de paralel cu realitatea si sa mai si crezi ca e corect laughing))

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru costinvlad490):

In esenta, ai dreptate. Suntem mai multi cei de dreapta, iar la urmatoarele trei alegeri iesim la vot si le dam PSD-ului sa zaca.

| RAY a răspuns:

Poti crede orice de stiut nu stii, de stiut nu stie nimeni, dar putem presupune desigur, ce presupun eu

Iohannis 52% din toți cei cu drept de vot, prezenta la vot vreo 45%.

Barna în jur de 18%, Dancila 25-30%

PNL 30%

Usr 20%

28% psd

de restul numai conteaza, ponta o sa se duca unde i este locul si base

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si cu ce te putem ajuta pana la urma? ^_^

| Frank51 a răspuns:

Iohannis 40% Barna intre 25-35% Dancila sub 30% din totalul de alegatori. De asta e important sa iesim foarte multi la vot, ca sa ducem procentajul in favoarea lui Barna. Daca PSD nu intra in turul 2 atunci ii spunem pa pa.

| romeo78 a răspuns:

Aceste procente erau valabile până ieri! De azi încolo, orice este posibil!

| goguPatent a răspuns:

80% prezenta la vot a fost in 90. Si nu va mai fi.
Iohannis nu ia peste 45%
Barna nu are cum sa ajunga la 30%
Iar la parlamentare Usr si plus merg impreuna in alianta si nu au cum sa ia 30% la fel cum nici PNL 65. Eu ti am mai zis ca tu nu traiesti in realitate.

Răspuns utilizator avertizat
| goguPatent a răspuns (pentru costinvlad490):

80% inseamna toata populatia tarii. Nu dreptacii. Numai in imaginatia ta ar iesi atatia oameni la vot.

| Holiday a răspuns (pentru goguPatent):

"80% prezenta la vot a fost in 90. "

In `90 nu au fost alegeri. Pana in `92 a fost un interimat format din "emanatii" revolutiei, mai exact gasca de comunisti care inainte de `89 erau esalonul doi din PCR. Deabia in `92 tot fraierul de roman s-a ingramadit sa-l voteze pe Iliescu si gasca lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Usr si Plus candideaza împreună, nu?

Barna nu o depășește așa tare pe Dăncilă, nu are cum.
50.000 membri Usr vs 600.000 Psd, plus ca toti asistatii social, cretinii si infractorii vor vota tot cu Grupul Infracțional Organizat.

Iohannis ajunge in turul 2 ori cu Veorica, ori cu Barna, asta stie toata lumea. Iar turul 2 il castiga fara probleme, cert.
Problema se pune doar in felul urmator: dacă Dăncilă nu prinde turul 2, Psd dispare de tot. Daca ajunge acolo, infectia mai rămâne puțin printre noi, ca vor prinde din nou încredere.

Trebuie sa nimicim ciuma roșie la votul de duminică, prin mobilizare masivă a oamenilor.
De data asta vor vota toti, nu ca la europarlamentare. Am incredere ca putem da de pământ cu nenorociții ciumei roșii.

Prezență masivă la vot pentru K.I. si Barna, ca după zeci de ani sub PCR-PSD, sa ducem România la #nextlevel.
#FărăPenali

Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dancila si Ponta nu mai au autoritate asupra partidelor lor. Degeaba au tot amenintat cu "Va dau afara daca votati guvernul Orban", ca nu i-au ascultat. Dancila nu mai are oameni in spate. Primarii nu au interes sa o bage pe Dancila in turul doi, ca nu castiga nimic, Dancila nu mai este prim-ministru, nu mai are autoritate in partid.

Si oamenii din spatele lui Diaconu sunt dezinteresati. ALDE e total indiferent. PRO mai face ceva tras de coada.

La astea mai adaugam si faptul ca Diaspora va conta mai mult la aceste alegeri. Cred ca Viorica Dancila trebuie sa se bucure daca ajunge la 15%.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand ai dreptate, ai. Exact asta vom si face.

| gogu220 a răspuns:

Costine, hai că ai început bine. Cred că dacă te ţi bine de treaba asta poţi ajunge un mare analist politic. Chiar poţi să-i iei locul lui Guşe. Cu echipa de fotbal poate făceai ceva dar poate nu, dar în politică sigur ai şanse.

| Lucian4 a răspuns:

Existam doar in statistici, nici macar in sondaje
si avem dreptul sa maraim doar creem avantaje (parazitii)

| Termopile a răspuns:

Bă ce te-ai gândit tu așa la statistici.