| SuNaM a întrebat:

Eu mi-am luat un telefon de la un partener eMAG acum 2 luni in rate fara dobânda. Si imediat dupa am inregistrat cerere de retur la eMAG. Nu l-am mai dat inapoi ca mi-a placut. Si acum aia au inregistrat cerere de retur finalizata si mi-au dat banii inapoi chiar daca eu nu am trimis nimic inapoi. Am sunat si la banca de unde aveam ratele sa-mi faca rambursare anticipata. Poate o sa sara unii cu gura ca furt, ca furt, dar hey, ei au pus banii acolo inainte ca eu sa trimit nimic. Acum intrebarea mea este, legal, au ce sa imi faca?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, au ce sa-ti faca, avand in vedere ca tu n-ai restituit telefonul. Cel putin pot sa te dea in judecata pentru plata telefonului.
Restituie telefonul sau plateste-l si nu mai au ce sa-ti faca.

| mihai69 a răspuns:

Desigur.
Dar mai întâi vor trimite un curier după el.

| Wr3nch a răspuns:

Da nenea, e doar o chestiune de timp pana isi dau seama ca telefanul nu a ajuns inapoi la eihappy

| zilog a răspuns:

Nu te pune cu eMAG-ul pentru ca ei platesc abonament la o firma de avocatura si avocatii aia ca sa arate pentru ce isi iau salariul asa de show ar ptuea sa...
acum mai bine te duci tu frumusel până la eMAG si le spui ca ai fi vut să îl dai inapoi dar nu mai ai ce pentru că din greșeală l-ai băgat în sobă împreună cu niște haine vechi
și că ai venit să le dai banii pe el.
te duci cu banii la tine!

| Cristian84 a răspuns:

Ia legatura cu eMAG si spune-le