| knovak69 a întrebat:

Eu pe 30 august trebuie sa ma duc sa-mi ridic buletinul de 14 ani. Este necesar ca unul dintre parinti sa fie de fata sau nu? Functionarul mi-a spus ca este necesar ca eu sa-l ridic, dar nu stiu daca ar trebui sa vina si unul dintre parinti.

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Daca buletinul este pe numele tau si tu vei fi titularul, tu il poti ridica si fara unul dintre părintii tai! Politistul de acolo ti-l va înmâna daca te duci tu personal, fiind posesorul acestuia cu poza si informatiile de pe buletinul ce iti apartin! Eu la varsta de 14 ani, l-am luat singura fara sa-mi zică politistul nimic! Nu uita sa ai grija de el deoarece contine date personale importante.Meriti"a doua sansa"

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate o poti ridica singura, nu este nevoie de un parinte.