| GulubuntzBudulush a întrebat:

Eu sunt doar curios dacă am voie să merg la biserică într-o altă localitate având în vedere că sunt membru în aceea localitate.

Răspuns Câştigător
| HackerulAnonim2212 a răspuns:

Pe politisti ii doare fix in basca unde mergi tu! Nu se obosesc ei sa caute daca intr-adevar ai o proprietate acolo! Is romani!

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu conteaza ca esti membru, fiindca nu-i nimic vital sau important sa calatoresti acolo, ragaciunea ti-o poti face si singur, in casa, fiindca adevarata credinta este in sufletul tau, nu in peretii unei biserici.
Dar ma rog, poti sa o faci pe riscul si pe banii tai.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Membru?
Mersul la biserica nu este un motiv intemeiat pentru a parasi localitatea. Cu siguranta treci pe langa 30 de biserici pana in acea localitate, deci pe declaratia de parasire a localitatii va trebui sa "bagi" un motiv adevarat, cum ar fi intretinerea proprietatii pe care o ai in localitatea aia, daca tot esti "membru".

| GulubuntzBudulush explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ortodoxe. Eu sunt adventist. Si vreau sa ascult o predica buna. Știți cumva motive pentru a mă putea duce acolo. O să respect normele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bravo!
Stii ca falsul in declaratii e fapta penala destul de grava? Iar langa declaratia cu proprietatile trebuie sa ai si o copie dupa actul de proprietate. Iar politistii pot verifica usor informatiile date de tine.

| GulubuntzBudulush explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu! Dacă aș putea să pun plimbarea la motiv, m-aș plimba și aș merge și la biserică. Le-aș face pe amândouă. Deci ar fi adevărat.

| GulubuntzBudulush explică (pentru GulubuntzBudulush):

Vizitatul prietenilor e bine?

| GulubuntzBudulush explică (pentru GulubuntzBudulush):

Mă gândeam doar să fac o scuză care să fie adevărată deci să spun adevărul și astfel să pot merge din nou la biserică.

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Daca pui plimbarea la motiv atunci este perfect legal!

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Si ar fi si adevarat!

| GulubuntzBudulush explică (pentru HackerulAnonim2212):

Mulțumesc.

| GulubuntzBudulush explică (pentru GulubuntzBudulush):

Dacă ai un părinte care se duce la servici în localitatea aceea e bine atunci.

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

N-ai pentru ce

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Hai lasa d ca deja acum si daca stranuti fara masca e fapta penala!
Acum daca mergi la gratar cu prietenii:esti infractor
Acum daca te plimbi pe strada fara motiv:esti infractor
Acum daca mergi la biserica; esti infractor
Acum daca stai in grupuri mai mari de 3 personae:ghici ce, esti tot infractor!
Asta nu e viata! Lasa omu sa mearga la biserica daca vrea!
Zici ca suntem in arest la domiciliu doar ca noi suntem nevinovati!
Stam in arest la domiciliu fara fapta!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Tu si cu Hackerul nu prea intelegeti legislatia si starea in care ne aflam.
Cand vor fi considerate motive intemeiate activitatile culturale, atunci va fi perfect legal ceea ce vrei tu.
Iar politistii nu sunt toti la fel, unii cauta nod in papura. Cine porneste la drum ca asa i s-a spus pe TPU, e victima sigura pentru un politist care nu si-a facut norma de amenzi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru HackerulAnonim2212):

Infractor este cel care a comis o fapta pedepsita penal.
Ceea ce ai enumerat tu sunt incalcari firesti, care reprezinta doar contraventii, drept urmare nu esti infractor dintr-atat, dar vei avea ceva datorii la stat, daca iti visezi niste drepturi care nu se aplica.

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Stranutul fara masca se pedepseste cu dosar penal! Despre ce vorbim?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru HackerulAnonim2212):

A, da... Un singur lucru din lista ta. Chiar crezi ca iti citesc tot textul, cand vad ca e subiectiv-exagerat?

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Atunci nu mai comenta daca nu esti capabil sa citesti tot textul!

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Pe politisti ii doare fix in basca unde mergi tu! Nu se obosesc ei sa caute daca intr-adevar ai o proprietate acolo! Is romani!

| GulubuntzBudulush explică:

Se poate face plimbare în afara localității. Că asta ar fi o scuză bună. Și ar fi și una adevărată.

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Da dar depinde cu ce mergi! Daca mergi cu masina nu, daca mergi cu bicicleta sau pe jos da! Dar am zis, daca mergi cu masina scrie ca ai o casa acolo pe care trebuie sa-l intretii sau ai pamant! Cu pamantul e si mai bine! Chiar si in starea de urgenta muncile Agricole au fost permise

| GulubuntzBudulush explică:

Fundă dacă îmi explicați.