| Parker a întrebat:

Eu trebuie sa plec intr-un proiect european luna viitoare. Problema e ca unul din parinti e plecat in strainatate si eu trebuie sa duc o procura acolo de la ambii parinti. Se poate rezolva si fara?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate rezolva fara declaratia (nu procura) ambilor parinti.
Declaratiile pot fi date si separat, parintele din Romania la un notar public si cel din strainatate la o reprezentanta diplomatica a Romaniei (Ambasada ori Consulat).

| icEmaN10 a răspuns:

Si eu am avut o data nevoie de asa ceva dar stiu ca numai un parinte la mine a trebuit happy Deci eu zic ca si la tine o sa meargawinking