| LanguageMaster a întrebat:

Executor judecătoresc este o profesie periculoasă?

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da,poate fi

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu toate executarile se fac in teren. Executia de bunuri financiare se face in teren, cea financiara sau privind documente, prin acte. Executiile in teren se fac de regula insotiti de politie.
Scandaluri in teren pot sa apara. Politistii cer intariri.
Dar si banii vin. Intr-un an executorii au avut in medie cel mai mare venit din tara.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Imi cer scuze, ca am gresit in raspunsul anterior. Voiam sa spun ca executiile materiale (nu financiare) se fac in teren.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi sa pui in aplicare o hotarare judecatoreasca, tu ce crezi ca e usor? Imi zicea o executoare ca la ei oamenii (clientii) sunt urati, oamenii sunt nervosi, stresati. Executorul merge cu jandarmeria dupa el sa dea pe cineva afara din casa, sa ia copilul de la un parinte in favoarea celuilalt. Clar ca poate iesi urat treaba. Ca executor trebuie sa ai sange rece pentru a pune in aplicare legea, nu exista cale de mijloc. Scrie negru pe alb ca o locuinta trebuie eliberata atunci mergi si eliberezi locuinta, indiferent daca este o familie cu copii mici. Si numele de executor iti spune ca este o persoana transanta, dura, nemiloasa. Cam asa sunt toti, care nu sunt asa nu fac fata meseriei si se apuca de altceva.

| DuckDodgers0 a răspuns:

Fiecare meserie cu riscurile ei

| Raluca591 a răspuns:

Este destul de solicitant