| LanguageMaster a întrebat:

Executorul judecatoresc poate să lucreze singur în biroul în care își desfășoară activitatea sau trebuie să angajeze secretari?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ar putea lucra singur, legea nu-l obliga sa angajeze salariati dar nu poate, obiectiv, sa se ocupe singur cu birocratia si n-am intalnit executori care sa nu aiba cel putin un secretar, desi am cunoscut peste 10.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

Notarul poate să lucreze singur?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu poate. Si notarul are nevoie cel putin de un secretar.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

Ce face secretarul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

Scrie diversele acte: contracte, procuri, declaratii, certificate de mostenitor, etc pe calculator, le scoate la imprimanta, completeaza registrele, etc.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

Și notarul poate face asta dacă sacrifică un pic din timpul liber.

| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu poate, toate actele trebuie redactate si incheiate in prezenta clientilor si efectiv nu le poate si scrie.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu scrie nicăieri că trebuie. Doar că, el execută, iar asta nu o face din birou.