| anonim_4396 a întrebat:

Exista posibilitatea de a face scoala de soferi pentru B doar pe o masina automata si carnetul sa fie dedicat doar pentru acest tip de masini?
Eu vreau sa merg la scoala de soferi dar cred ca este inutil sa invat sa conduc o manuala cand viitorul este automat.
Daca in RO nu se poate, in vest exista posibilitatea?

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Da, exista si la mine in oras, in alexandria, este asa ceva.Insa in caz de probleme daca o sa ai vreo data si vei dori o masina si nu vei gasi una automata, te vei uita la ambreiaj, cum se uita curca in craci. E treaba ta ce alegi. Insa personal? o masina manuala se simte altfel fata de una automata, aia automata o conduce si un copil, aia cu ambreiaj e o adevarata aventura, mai ales pe benzina big grin si eu voiam la inceput automata, cum am invatat sa tin ambreiaju, deja era o placere sa o conduc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista fix ce ai zis tu, multe scoli de soferi au masini automate ca sunt multe femei

| June20 a răspuns (pentru suntserios):

Ce comentariu inteligent

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Există și în RO, n-au toate școlile, dar da, ai permisul limitat și mi se pare că nu merită deloc. Poate ai vreodată nevoie să conduci pe manuală, pentru un loc de muncă, poate într-o urgență, etc

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Acu' am cautat pe net si da. Exista scoli pentru automata si chiar in orasul meu. Mersi de raspuns!
Niciodata nu-mi v-a trebui sa conduc o masina de serviciu. Ce vreau eu sa fac in viata este fotografie, jurnalism si politica. Sunt un finuț.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Jurnalism și ai scris 'v-a trebui'.
Rămâi la politica.

| June20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mooor de raslaughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tie ti-e ciuda!