| adrianpetrican a întrebat:

Fara plangere penala nu pot fi urmarit penal? Cate plangeri la politie trebuie sa am ca sa se depuna plangere penala impotriva mea? Se poate depune plangere penala direct?

Răspuns Câştigător
| dubfreeromaniasmoke a răspuns:

Ai grija ca te asteapta catusele nu stiu ce ai facut dar presimt ca o sa fie nasol

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca ai tras tepe si international si national. In orice caz, te astepata un viitor stralucit dupa gratii, mai devreme sau mai tarziu, cu siguranta, pentru ca, vad ca nu te astamperi si ai capul numai la sarlatanii.
Pacat ca vrei cu orice pret dupa gratii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O singura plangere din partea pagubitului e suficienta sa fii anchetat

| adrianpetrican explică (pentru suntserios):

Daca am noroc si nu a pus plangere pagubitul si ma impac cu pagubitul ii dau banii inapoi am scapat?

| anonim123453313 a răspuns (pentru adrianpetrican):

Nu patesti nimic daca el nu depune plângere. Dar din cate ai spus tu, asta ai facut acum 3-4 ani. Ai vreo proprietate sau vreun bun pe numele tau?

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianVoicu a răspuns:

Pune mana si citeste codul penal il gasesti pe google, libertate e de nepretuit

| adrianpetrican explică:

Am tra o teapa de 100$ la unu din Sua!

| dubfreeromaniasmoke a răspuns (pentru adrianpetrican):

Pai si tu te-ai complicat pentru atata? eu zic ca mai bine stateai cuminte

| adrianpetrican explică (pentru dubfreeromaniasmoke):

Pot avea probleme si pentru 100$ daca nu a depus plangere impotriva mea?