| anonim_4396 a întrebat:

Fetele acelea care sunt răpite, sechestrate, scoase din țară și obligate să se prostitueze pe străzile din Italia, Franța, etc., de ce nu pot evada când un client le ia cu mașina?
Unele dintre ele au și telefoane mobile. De ce nu sună la poliție sau la familiile lor să le dea de veste?
Poliția de ce nu vine pe străzile unde sunt fete care se prostituează ca să le salveze?
Polițiștii se pot deghiza în civil, să pretindă că sunt clienți, să ia una dintre fete, să-i spună că e polițist și să o ducă la cea mai apropiată secție de poliție și să o oblige să mărturisească unde este ținută sechestrată ea și celelalte fete.
Nu prea cunosc multe amănunte despre traficul de persoane și nici despre metodele traficanților.

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

Sunt destul victime care au dat interviu pe subiectul asta
Exista un program de inițiere când fata este racolată, primii clienți pe care ii are sunt fie polițist fie prietenii și cunoștințele ale proxeneților, de fiecare dată când încerca să scape sunt bătute în cele mai barbare moduri
Și uite așa victimă după ce trece prin perioada de inițiere în urmă abuzului fizic și psihic devine o marioneta fără speranțe și chiar daca are ocazia sa fugă ii este mult prea frică să mai facă asta
E ușor să le condamnăm când nu suntem in pielea lor
Eu una cea mai mare scârbă o am pentru băieți care merg la prostituate fara sa le pese daca a cea persoana este o victimă sau minoră

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Unele scapa si duc apoi prin informatiile lor la prinderea si condamnarea membrilor retelelor.
Altele posibil sa nu fie luate in seama, pentru ca vezi tu si la ei e politia corupta ca peste tot.
Daca urasc ceva in viata asta este pestii si curv*le care fac meseria asta de buna voie! Nu mi-ar parea rau sa moara pe capete.

| Violleta2022 a răspuns:

Situatia lor nu-i atat de roza pe cat ti se pare, fiindca multi din politistii de pe strada sunt platiti de mafioti si traficantii de prostituate, asa ca, fata de scapa si fuge la Politie este returnata proxenetului, care o bate pana o nenoroceste, sa o invete minte sa nu mai fuga.

In varianta in care reuseste sa fuga cu un client, tot nu pot sa fuga din tara, pentru ca pasaportul si buletinul ei sunt tinute de proxeneti, deci nu au acte legale sa poata trece granita.

Putine reusesc sa ajunga departe de zona unde sunt tinute si supravegheate de mafioti si reussesc sa ajunga pe mana unui Politist care nu-i corupt si atunci este salvata.

Din pacate, fetitele astea de 13-14 si 15 ani sunt cele mai credule, fiindca se incred in toti smecherasii de pe Instagram si FB si fug cu ei, aia le promit numai lucruri frumoase, dar le vand scurt si rapid peste hotare, pe piata de sclavie sexuala ( prostitutie).

Uite aici, povestile lor:
"DI.G, de pildă, o fată din Iaşi, a descris cum funcţionează „metoda loverboy", adesea folosită de proxeneţi pentru a-şi racola victimele.

„Din primul moment în care m-a văzut, mi-a spus că mă iubeşte, că doreşte să se căsătorească cu mine. I-am spus acestuia că e prea devreme pentru aceste lucruri. Am rămas cu el peste noapte, iar începând cu a doua zi mi-a spus că sunt femeia lui, că vom face copii şi ne vom construi o casă împreună, însă pentru aceasta va trebui să merg la muncă în Italia, la fratele lui, Raj, unde va trebui să practic prostituţia la stradă pentru a câştiga bani", a dezvăluit fata.

https://www.romaniatv.net/......34965.html

https://www.romaniatv.net/......34004.html

https://www.rotalianul.com/......r-noastre/

| Emma30555 a răspuns:

Le e frica sa fuga fiindca sunt batute, sunt maltratate si psihic, nu au unde sa fuga, poliția nu prea se baga, de regulă provin din familii sărace, sau dezbinate si nu prea are cina sa lupte pentru ele. Aceste fete cred ca sunt in situatii fără ieșire si intr-un final ajung sa se adapteze cumva ca să aibă mai putin de suferit

Răspuns utilizator avertizat
| BuLaNNNeL a răspuns:

Le salvează poliția și se întorc ele înapoi.
Majoritatea, o fac datorita sărăciei și puține datorita naivității.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Ăștia care fac masacrul asta ar trebuie pușcărie pe viață plus electrucutare pe viu si sa lise taie **** si mâinile si capul pe viu jegoși ăștia distrug viețile multor oamenii nevinovați pușcărie pe viață plus electrucutare pe viu si ei si toți care au fost complice toți sunt mănâncă din aceași farfurie cu polițiștii corupți și o grămadă sunt forțate de oamenii bolani sa facă așa ceva de asta niciodată nu am plecată la currrve si nici nu am sa plec vreodată mult mai bine fac o labă sănătoasă si am terminat nu este normla omul acea suferă este la pămantă si vine un bolnav si face chestia aia si acel om este terminta total si ăștia care se duc la currve sunt bolnavi din cauza la astia care merg acolo traficul de oamenii rapiti cu foarța continua ca exista bolnavi ăstia consumatori

Fac labă toată viața dar nu merg la currve in viata mea niciodată sincer cu adevărat spun sunt mândru ca fac labă.

mizeriile astea răpesc mulți copii nevinovați sunt răniți și puși nevinovați sa facă masacrul ăsta traficanți de carne vie ăștia trebuie cu toti ștersi de pe față pământul cu toți si ăștia care merg la currve sunt niște mizerii din cauza lor continuă să existe masacrul ăsta bolnav total