| anonim_4396 a întrebat:

Fratele meu vrea sa vina acum in tara cu avionul din Germania. Trebuie sa stea in carantina sau ceva? Ii face test covid? Care e procedura? Multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa stea in carantina si nici sa faca test, daca nu are simptome, avand in vedere ca situatia de acum din Germania este cu mult mai buna decat in Romania.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa i faca in Germania la graniță testul si daca are covid probabil nu il va lasa sa vină in țară, daca nu are il lasă.

| goguPatent a răspuns:

Romania fiind pe moment cea mai afectata tara din UE nu mai sta nimeni in carantina care vine din tari unde epidemia e sub control precum Germania

| anonima188888 a răspuns:

Eu stiu ca Germania e tara verde. am un unchi care sta in Germania si a venit fara nicio problema, dar cred ca la întoarcere ii va trebui un test deoarece situația din România e mai grava decat cea din Germania acum.