| Flavianadx a întrebat:

Fratilor, ce s-a intamplat cu toate dughenele de la metrou? Era una de unde imi cumparam eu odata merdenele si acum n-au mai ramas nici peretii. Din alta parte imi luam ciorapi cand mi se rupeau. Ce e de facut?
Am vazut ceva la tv pe unul care le spargea cu toporul. N-am urmarit povestea... chiar a ajuns la toate?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

#rezist a hotărât să distrugă România. Reprezentanții #rezist este partidul USR Plus. Ei dețin portofoliile la guver la Sănătate, Justiție și Transporturi.
Cel de la Transporturi a pus un director nou, nu se știe dacă legal sau nu, iar acest director nou a hotărât ca în plină pandemie, criză economică 2000 de oameni să nu mai aibă nici o sursă de venit.
Metroul aparține de Ministerul Transportului nu de Primăria Capitalei.
Iar acești #rezist au decis că nu mai trebuie sindicatul metroului să mai aibă aceste chioșcuri și să fie șefi la metrou.
Nu au auzit de negocieri, nu au auzit de cale amiabilă, nimic.
Pur și simplu au pus la aplicare o situație ilegală de demolări.
Peste 5 ani sau mai devreme chiar o să auziți că tot cei demolați vor primi despăgubiri pentru că toată acțiunea a fost ilegală!
Chiar cel cu ranga va risca închisoare.
Există un proces pe rol neîncheiat referitor la chioșcuri.
Dar, deocamdată eu sunt stăpâni, cei de la USR Plus.
Uită că istoria se repetă și la un moment dat vor da socoteală pentru ce au făcut.

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au cam dat faliment cu pandemia, nu au avut destui cumpărători.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Erau ilegale asa ca le-au daramat.

| Catrice a răspuns:

Na,asta e, îți iei din dragon ca tot bucureșteanu'hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot ești atât de la curent cu cotidianul unde erai când s-a făcut greva?

| Vântulalb a răspuns:

Abia acum si aflat? Unde erai cand s-a dat tot balciul la stiri? Le-u demolat.

| Flavianadx explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ce legi incalcau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care folosea ranga era chiar directorul general al Metrorex, Stefan Paraschiv.
Le-au daramat pentru ca n-ar fi avut autorizatie de constructie si erau amplasate ilegal spun ei abia acum dupa zeci de ani cand au functionat nestingherite, dar la mijloc cred ca sunt alte interese.
In viitorul apropiat se vor construi altele "in mod legal".

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Flavianadx):

Nu aveau autorizatie, iar unele blocau evacuarea in caz de o urgenta, constata ISU.

| Werrich a răspuns:

Le-a demolat useristul Drula de la Transporturi.

| Zuzu1991 a răspuns:

I s-a sculat unuia din primarie si si-a bagat bijuteriile de familie in ele
cica, ca reprezentau un pericol in caz de incendiu, oamenii nu aveau destul spatiu sa fuga

in realitate nu au platit destula spaga...

| romeo78 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Dar, metroul are aviz ISU? Ce căi blocau? Dacă metroul nu are aviz ISU, are plan de evacuare?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru romeo78):

As sta sa-ti raspund, dar vazand ca esti psd-ist, n-am chef sa-mi bat capul.

| romeo78 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Bă țâcă, am fost pompier, dacă știi ce înseamnă asta! Bă țâcă, nu are ce căuta politica în discuția asta.
Dar, dacă consideri că eu sunt pesedist, tu ești de la USR Plus, eventual fanul lor!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru romeo78):

"#rezist a hotărât să distrugă România. Reprezentanții #rezist este partidul USR Plus. Ei dețin portofoliile la guver la Sănătate, Justiție și Transporturi."
Vezi cine a inceput cu politica.

"Dar, dacă consideri că eu sunt pesedist, tu ești de la USR Plus, eventual fanul lor!"
Da, sunt fanul lor, si?

| romeo78 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

S-a văzut că ești fanul lor! Felicitări pentru distrugerea vieții a 2000 de oameni care munceau, nu au furat cum a făcut, de exemplu, domnul cu tabla, Barna, Cioloș și ceilalți, inclusiv Voiculescu!
Să vă dea Dumnezeu în 2024 să dispăreți din parlament, iar hoții lor să ajungă la pușcărie!