| alalal a întrebat:

Funda! Trebuie să îmi schimb buletinul deoarece îmi expira. Daca nu îmi schimb domiciliul mai am nevoie de actul cu care se face dovada adresei de domiciliu, original și xerocopie? Daca este necesar, care este acesta? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Ai nevoie de fiecare data, dovada care sa ateste ca inca locuiesti la adresa respectiva in original si copie.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai nevoie si actul necesar este contractul de vanzare-cumpare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Actul original, actul de proprietaete, îl prezinți și ei fac o cpoie acolo.

| alalal explică (pentru sadrian46):

Eu nu sunt proprietar, trebuie sa vina proprietar-ul cu mine?

| anonimg a răspuns:

La schimbarea buletinului este nevoie întotdeauna de contractul de vânzare-cumpărare al locuinței, dar și de semnătura proprietarului imobilului.

| romeo78 a răspuns:

Copie și original certificat de naștere. Copie și original după actul de proprietate și prezența proprietarului care va semna o declarație pe propria răspundere că acceptă să locuiți la acea adresă. Copie și original după certificatul de naștere, dacă sunteți căsătorit, plus dacă aveți copii. Taxa de eliberare buletin.