| FaraonulAmPiramide a întrebat:

Furtul de mireasa fara retur este ilegal?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este ilegal, fiind infractiunea de lipsire de libertate in mod ilegal, doar daca faptasul o retine impotriva vointei ei si nu o inapoiaza intr-un timp rezonabil desi ea cere aceasta.

| mihai69 a răspuns:

Dacă o iei și pe maică-sa, nu.

| Brizbriz a răspuns:

Furtul de mireasa e o traditie (putin imbecila, pentru ca uneori mirele e destul de imbecil... asta, impotent... asta, pueril, sa se atace personal) care NU se face fara acceptul miresei, deci, daca pleaca si nu se mai intoarce, e NUMAI treaba ei, nimic ilegal

sper ca nu esti d'ala, care considera ca "femeia lui", e femeia lui, mai ales dupa casatorie, adica e "proprietatea" lui, iar daca esti, atunci tin sa te anunt ca sclavia e interzisa draconic de lege, si unii dintre noi au un chef nebun sa dea cu spitz-u' in bijuteriile de familie rotunde ale unuia care se crede proprietar peste alte fiinte umane angry

casa de piatrahee hee