| Gabitzz a întrebat:

Heei, am aplicat si eu pentru o viza de vizita in canada. Am pus documentele dar nu mai stiu de unde pot sa le trimit si sa trec la faza cu platitul..Mai puteti ajuta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Viza se obtine de la Ambasada Canadei din Bucuresti. Detalii vezi si aici:
http://www.mae.ro/travel-conditions/3678

| alessia5158 a răspuns:

"CVAC reprezintă furnizorul exclusiv de servicii în numele Guvernului Canadei, autorizat să primească solicitări din partea tuturor categoriilor de rezidenţi temporari (vize turistice, de studii şi permise de muncă) precum şi solicitări de documente de călătorie din partea rezidenţilor canadieni permanenţi din România.

CVAC este autorizat să furnizeze servicii de suport administrativ, precum; colectarea solicitărilor de acordare a vizelor şi a taxelor percepute, precum şi restituirea paşapoartelor în plicuri sigilate către solicitanţi. CVAC poate de asemenea oferi asistență în ceea ce priveşte programarea interviurilor în numele biroului de acordare a vizelor pentru Canada."

Documentele se depun fie personal, fie prin curier la CVAC ( Centrul canadian pentru cereri de viza)--- vezi adresa centrului :http://www.vfsglobal.ca/Canada/Romania/contact_us.html
Pe site-ul vfsglobal.ca vei gasi descrierea pasilor de urmat la depunerea cererii de viza in persoana sau la depunerea prin curier :http://www. vfsglobal.ca/Canada/Romania/how_to_apply.html

p.s. Te sfatuiesc sa studiezi cu atentie intregul continut al site-ului vfsglobal.ca----toate informatiile iti sunt necesare!
Succes!