| xAncuta a întrebat:

Heei. O sa merg luna viitoare cu sora mea intr-o mini vacanta in Anglia. Sunt minora, iar sora mea e majora, imi trebuie si pasaport sau e de ajuns buletin si imputernicire? happy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti trebuie cartea de identitate si o declaratie notariala autentica a parintilor, prin care isi dau acordul sa pleci in Anglia si indica drept insotitor major pe sora ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In toate tarile UE se poate circula doar cu buletinul, fara a avea pasaport.Pentru ca esti minora, ai nevoie de acordul parintilor, declarat prin notariat.Mult noroc.

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Si pasaportul, logic