| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am un proiect la sociologie cu tema filmul sociologic, dar chiar nu am idee despre ce e vorba si ce anume sa fac. Nu am nevoie sa imi faca cineva, doar sa imi explice in ce consta un astfel de proiect. Multumesc

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Studiez mediul, spre exemplu, comparativ. O viata de milionar, o viata de om mediu, o viata de boschetar. Cauzele prin care au ajuns, cum socializeaza ei, ce structura culturala, socio-profesionala au fiecare din categorii. Care este gradul de moralitate si de inteligenta a subiectilor, care este dorinta lor, ce vor de fapt si ce mijloace folosesc sa-si atinga telul, in comparatie cu ce pot.