| Felictiy a întrebat:

Hei! As vrea sa ma inscriu la Crucea Rosie din sectorul 3(Bucuresti). Am 14 ani, stiti daca este posibil la aceasta varsta? Stiti cam cum pot sa ma inscriu? Imi doresc din clasa a 5a sa merg la Crucea Rosie, dar nu am fost niciodata.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legii voluntariatului poti deveni voluntar doar de la 16 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Prostii, am colege care sunt înscrise la Crucea Roșie și sunt clasa a 8 a, au 14-15 ani.

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Scuzați.ma ca intreb, dar nu credeam ca se face voluntariat la vârsta asta la Crucea Roșie! Am 15 ani(aproape 16) si as dori sa stiu ce faci ca voluntar la Crucea Roșie.Imi puteti da detalii, va rog? Sunt din Bacău.