| SquidFTW a întrebat:

Hei! In Romania trebuie neaparat sa ai placuta de inmatriculare pe fata masinii sau poti circula legal si fara ea?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, legea prevede ca trebuie sa le ai in fata si in spate, daca nu ai una poti fi amendat de la 9 la 20 puncte-amenda si vei avea 6 puncte de penalizare.

| Violleta2022 a răspuns:

Legea spune ca trebuie sa ai placute de inmatriculare atat pe fata masinii, cat si pe spatele ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Henrypericolpublic a răspuns:

Teoretic e legal sa o ai dar practic daca nu ai loc amenajat pentru ea o pui in fata la parbriz.

| Edyy5555 a răspuns:

Esti culmea pui o intrebare atat de infantila. Normal ca trebuie sa fie vizibile ambele pla ute de inmatriculare la masina

| Holiday a răspuns (pentru Edyy5555):

Nu e atat de rea intrebarea. In anumite tari nu trebuie sa ai placuta de inmatriculare si in fata pentru anumite tipuri de autoturisme. Oricum e o tampenie sa te oblige sa pui placuta in fata pe un Ferrari sau alte masini sport care nu au un spatiu special amenajat pentru placuta. Arata ca dracu`.

| SquidFTW explică (pentru Edyy5555):

In unele state din america e legal. te trezesti tu sa fii destept

| Edyy5555 a răspuns (pentru SquidFTW):

Dragul meu nu ma trezesc ca ma pun sa dorm imediat. 2 sunt destept pentru ca nu pun accent pe prostie si 3 cand ai pus intrebarea ai specificat urmatoarele :Hey in Romania ...deci nu vorbim de America asa ca nu te scoate ca nu ai cum ai dato in bara.ai apoi la varsta ta cate masini fantoma fara placuta in fata ai vazut tu umbland pe strazile din Romania? Da deja ai raspunsul!

| SquidFTW explică (pentru Edyy5555):

Nu-s dragul tau, esti destept pentru ca nu pui accentul pe prostie? daca erai atat de inteligent pe cat te crezi, nu te chinuiai sa raspunzi la o intrebare atat de " infantila". Am dat-o in bara? cu ce as fi putut s-o dau in bara punand o intrebare? Ps: nu ai pus argumentul cu nr 1. Ps 2: Noapte buna

| Edyy5555 a răspuns (pentru SquidFTW):

Din nou iti raspund am pus argumentul nr 1 la afirmatia ta "Te trezesti,, eu am raspuns nu ma trezesc ca ma pun sa dorm! Eu ti-am spus dragul meu ca pe langa mine esti mucos si daca imi iesea primul footai aveam copil de varsta ta. Dar mai bine ca nu ai iesit ca sunteti o generatie proasta, fara respect si fara educatie.

| SquidFTW explică (pentru Edyy5555):

Bine ca nu ti-a iesit, sa nu cumva sa te multiplici ca e rau. E interesant ca numa pe site urile de genu asta de la romani pui o intrebare si trebuie sa fie unu destept care crede ca varsta face tot, la site urile mari precum quora nu am patit asta niciodata. Dupa gramatica ta (de care nu ma iau mai niciodata) imi dau seama cata educatie ai primit tu, nu generatia ta, eu nu generalizez aiurea