| biancamihaela89 a întrebat:

Am nevoie urgent de un raspuns. Pot sa merg in Spania fara nici un insotitor, cu acte in regula, semnatura ambilor parinti, absolut toate actele necesare. Mentionez ca am doar 12 ani jumate.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti fara un insotitor major, indicat de parinti in declaratia notariala autentica. Insotitorul major poate fi si personalul de bord de pe avion (daca mergi cu avionul) sau soferul masinii (daca mergi cu masina).

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti.Fiind minor trebuie sa fii incredintat unei persoane adulte(peste 18 ani) prin procura la notar si cu acceptul ambilor parinti(semnatura).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu fara insotitor major

| DjBuggy a răspuns:

Da se poate daca ai actele semnate de parinti. daca nu sunt semnate iti trebuie procura