| Ion091831 a întrebat:

Aș vrea sa merg la academia de poliție Vasile Lascăr din Câmpina, dar am o problema, am fost operat la rinichi, nu mai am rinichiul stâng, doctorii mi-au spus ca pot sa fac sport, ma descurc foarte bine la orice proba, termin traseul sub timpul stabilit de ei, pot sa intru cu aceasta problema?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Au niște standarde medicale ce nu pot fi incălcate. Fă-te altceva, au rămas disponibile toate meseriile minus una

| anonimg a răspuns:

Poliția are și lucrători la birouri, și nu toti sunt pe teren. Depinde de profilul pe care ți-l vei alege. Trebuie totuși să contactezi academia la telefon sau prin email.

| debarasator63 a răspuns:

Imi pare rau, nu poti. Nu te incadrezi in baremul medical.