| Vasile2003 a întrebat:

Hei,TPU! Dacă cineva vine acum din Anglia, trebuie să stea în izolare 14 zile?

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

După cum zice legea ar trebui sa stai în izolare 14 zile.

| lvi7 a răspuns:

Da din pacate

| Vasile2003 explică (pentru lvi7):

Dacă persoana respectiva a venit și nu a raportat politiei și în acest moment merge linistită pe unde vrea, poate avea probleme cu legea dacă o raportează cineva, nu?

| Damon217 a răspuns (pentru Vasile2003):

Nu declari la politie ca ai venit desteptule, cum ai aterizat te-a si depistat la vama sau in aeroport!

| Vasile2003 explică (pentru Damon217):

Dimpotrivă,au venit mulți și până nu au spus la poliție nu le-a zis nimeni nimic... cel puțin sunt mulți care au venit și nu au stat nici măcar o zi in izolare laughing)