| Sn1p3r323 a întrebat:

Pana la cat am voie sa stau noaptea afara, fiind in mediul rural si am 18 ani, un politist care patrula cu masina, pe la 11 seara, a oprit si mi-a spus sa ma duc acasa. Legal, am voie sa stau toata noaptea in strada?

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Cand le spui ca esti o fiinta vie sa nu uiti sa le spui ca esti si SUVERAN
asta inseamna intr-un singur cuvant ca esti cetatean liber al romaniei si ca el este angajatul tau
ca el este un prestator de servicii
ca el pe tine trebuie sa te apere
si sa te comporti cu respect si cuvincios su cu bun-simt
dar sa ii explici ca el este platit din taxele si impozitele pe care tu le platesti
si ca el este un actor social adica un prestator de servicii
si i-te adresezi cu DA DOMNULE ANGAJAT!
orice spune cand vrei sa fii de acord cu el trebuie sa ii reamintesti ca este angajat
si el o sa iti spuna de ce ii spui asa

iar tu trebuie sa si spui
EU SUNT UN PLATITOR DE TAXE SI IMPOZITE domnule prestator de servicii de securitate

VA MULȚUMESC CĂ VĂ FACEȚI DATORIA de a-mi oferi o societate sigură o țară sigura prin care eu conform drepturilor omului am dreptul să mă plimb unde vreau eu și când vreau eu pe drumul public

Vă mulțumesc că vă faceți datoria!
O seară frumoasă Domnule angajat!

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai voie legal să circuli pe stradă în timpul nopții. El îți poate face o recomandare să te duci acasă dar nu te poate obliga.

| Drimmero a răspuns:

Se mai intampla asa ceva pe strazile din Romania in anul 2020? Wow

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Legal, da.

| Frank51 a răspuns:

Ai voie sa stai dar de ce ai face asta?

| Sn1p3r323 explică (pentru Frank51):

Pai eu ies in fiecare seara sa beau un suc

| Dismally a răspuns:

Daca nu s-au luat niste masuri speciale la tine in localitate, ai voie sa stai cat vrei tu.

| Sn1p3r323 explică (pentru Dismally):

Pur si simplu stateam pe o banca, doar ca erau minori pe langa mine, si am ales sa plec, era un politist foarte arogant care imi putea da amenda din orice motiv, data viitoare o sa-i dau cu legislatia in cap

| Dismally a răspuns (pentru Sn1p3r323):

Fa-ti de lucru cu el daca vrei sa petreci cateva nopti pe la sectie fara motiv. Nu te poate trimite acasa, dar te poate lua sa te "cerceteze" ca suspect pentru cine stie ce infractiuni comise prin zona.

| zilog a răspuns:

DE ACUM INAINTE POLITISTILOR SA LE SPUI CA TU ESTI
O FIINTA VIE
UN NASCUT VIU

SI PAREREA MEA ESTE CA O SA ITI PUPE PICIOARELE DACA AUD ACEST RASPUNS SI O SA AIBE RESPECT MAXIM PENTRU TINE!

daca te intreba unde este casa ta tu spui ca toata planeta este casa ta ca esti om liber conform drepturilor omului
pe care le citesti sa le stii ca pe tatal nostru cu punct cu virgula

ai voie sa te deplasezi ori unde vrei tu chiar si peste orice fel de vama
oricand vrei tu la orice ora

si daca mai comenteaza ceva sa le spui ca anunti avocatul poporuluii
ca sa incalcat drepturile omului
si mai scrii scrisoare si la cedo si unesco

| zilog a răspuns (pentru zilog):

Cand le spui ca esti o fiinta vie sa nu uiti sa le spui ca esti si SUVERAN
asta inseamna intr-un singur cuvant ca esti cetatean liber al romaniei si ca el este angajatul tau
ca el este un prestator de servicii
ca el pe tine trebuie sa te apere
si sa te comporti cu respect si cuvincios su cu bun-simt
dar sa ii explici ca el este platit din taxele si impozitele pe care tu le platesti
si ca el este un actor social adica un prestator de servicii
si i-te adresezi cu DA DOMNULE ANGAJAT!
orice spune cand vrei sa fii de acord cu el trebuie sa ii reamintesti ca este angajat
si el o sa iti spuna de ce ii spui asa

iar tu trebuie sa si spui
EU SUNT UN PLATITOR DE TAXE SI IMPOZITE domnule prestator de servicii de securitate

VA MULȚUMESC CĂ VĂ FACEȚI DATORIA de a-mi oferi o societate sigură o țară sigura prin care eu conform drepturilor omului am dreptul să mă plimb unde vreau eu și când vreau eu pe drumul public

Vă mulțumesc că vă faceți datoria!
O seară frumoasă Domnule angajat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că da, dar fără să deranjezi liniștea publică.