| IWannaBeFree13 a întrebat:

Hei, TPU!
Parintii mei au buletin de Bucuresti, iar eu am stat la tara la bunici o perioada lunga de timp, urmand sa-mi fac si eu tot buletin de Bucuresti. Astfel, alocatia mea fiind pe numele mamei de fata, inca vine la tara la bunici si as vrea sa o pun pe card pe numele meu aici in Bucuresti sector 5. Cum as putea sa procedez?

Scuzati categoria..nu stiu daca este corecta.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai peste 16 ani si dupa ce ai cartea de identitate pe Bucuresti vei depune o cerere la Agentia pentru Plati si Inspectie Sociala din sectorul de domiciliu, indicand si contul IBAN al contului de card si solicitand ca alocatia sa-ti fie depusa pe card. Cererea trebuie semnata si de mama ta.

| IWannaBeFree13 explică (pentru Ioandelasal):

Daa, am 17. Multumesc mult!

1 răspuns: