| Feitan a întrebat:

Hei TPU, recent mi-am luat amenda ca am circulat fara ITP (am uitat ca a expirat) si mi-au luat talonul, intrebarea e: pot sa fac ITP-ul la orice service ITP sau trebuie sa merg la unul special acum?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar la RAR.

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Mie mi-a zis polițistul că trebuie să merg la rar când mi-a luat talonul, ție nu?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Extras din codul rutier: "Conducerea pe drumurile publice a unui vehicul care nu corespunde din punct de vedere tehnic sau al carui termen de valabilitate a inspectiei tehnice periodice a expirat se pedepseste cu amenda intre 315 si 700 lei." In plus, se retine si certificatul de inmatriculare de catre Politia Rutiera, caz in care ITP-ul nu poate fi efectuat decat in unitatile proprii RAR.

| dinaprilie a răspuns:

Hei,
i-a vezi ce scrie aici.

https://www.rarom.ro/? p=664

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru dinaprilie):

Ce sa citeasca acolo? Ca este un roman?

| dinaprilie a răspuns (pentru CodrutElian1990):

My bad!

| PopescuPetre a răspuns:

Noua revizie o poți face doar in statiile rar