| Criss657 a întrebat:

Sunt eleva si fac naveta. Locuiesc in Iasi, am buletinul pe adresa din oraș dar m-am mutat la țară. Voiam să-mi duc abonamentul de transport la decontare, iar doamna secretara mi-a zis ca nu-mi poate lua cererea ca am buletinul pe oras. Mi-a zis sa-mi faca nu stiu ce declaratie de mutație părinții. Nu prea stiu cum sa o fac, însă. Ma puteti ajuta, va rog?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti faci "FLOTANT" in buletin (asa cum prevede si legea) la adresa de la tara si ptoblema este rezolvata. happy

| Criss657 explică (pentru Bula):

Da gen adresa aia e încă valabilă. Apartamentul in care stăteam e tot in posesia noastra

| Bula a răspuns (pentru Criss657):

Nu-i problema, poti face flotantul pe un alt apartament, indiferent a cui este, daca proprietarul este de acord.