| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa mi refac buletinul si zice ca trebuie sa merg cu un reprezentant legal/tutore/parinte.Mentionez ca inca nu am facut 18 ani dar eu vreau sa mi-l fac mai deveme inainte de a implini aceasta varsta! Intrebarea e daca reprezentantul legal poate fi si o oarecare persoana care a implinit deja 18 ani sau neaparat trebuie sa fie cineva din familie? Aa si cam in cate zile mi l-ar face (buletinul), intreb deoarece mi-ar trebui cam in maxim o saptamana!
funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate (nu ai buletin) se poate preschimba cu 180 de zile inainte de expirarea valabilitatii. Va trebui sa mergi cu un parinte. O noua CI se elibereaza in cca 10 zile, depinde de aglomeratia de la SPCLEP.