| Mariushgv a întrebat:

Hei, un ofiter de politie poate sa faca aceleasi lucruri ca un ageent de politie adica sa patruleze, sa raspunda la apeluri de urgenta etc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este ofiter de serviciu poate raspunde la apeluri de urgenta dar nu cred ca o sa fie pus sa patruleze, ofiterii au alte atributii si sarcini fata de agentii de politie.

| Bizon95 a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=diferenta+intre+agent+si+ofiter+de+politie
ghici unde e raspunsul :D
https://www.tpu.ro/......e-politie/

insa presupun ca daca e sectia destul de mica, sau s-au imbolnavit brusc toti, atunci si un ofiter ajunge sa faca munca de agent