| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Dacă am picat de 3 ori examenul teoretic (sala) trebuie sa plătesc o taxă de reexaminare? Nu stiu cum naiba sa scap de emotii pur si simplu mi-e frică să raspund deși stiu răspunsul dar nu sigură. Plz ceva sfaturi thx

Răspuns Apreciat de Editori
| Nonolita a răspuns:

Sa, de acum inainte va trebui sa platesti orice reexaminare daca nu treci testul.
Nu inteleg cum poti sa ai emotii in fata unui calculator. Inseamna ca nu stii deloc raspunsurile. Dar daca le stii si ai emotii, te intreb cum va fi in trafic. Acolo daca ai emotii faci rapid un accident. Si nu se poate relua miscarea de dinainte de accident. Gandeste-te bine daca esti capabila sa conduci pe drumurile publice.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Evident, daca nu ai trecut examenele pana acum, atunci le vei plati pe toate de acum incolo.
Dar gandeste-te: daca nu inveti Codul Rutier si tot obtii cumva carnetul, atunci la fiecare iesire in drum va trebui sa platesti AMENZI, chiar mai usturatoare ca taxa reexaminarii!

| Violleta2022 a răspuns:

La sala nu-s emotiile de vina, ci lipsa de cunostinte!
Pune mana serios pe Legislatia Rutiera si invat-o, ca sa nu mai pici sala, ca-i deja jenant sa te prezinti la examen cu atatea "cazaturi".
Evident ca nu esti sigura de raspunsul corect, pentru ca nu ai invatat, ori poate este mai bine sa nu sofezi deloc, daca nu esti capabila sa intelegi logic, niste legi vitale in soferie, care iti poate pune viata in pericol, atat a ta, cat si a celorlati soferi.
Da, dupa ce ai picat examenul de 3 ori, trebuie sa platesti re-examinarea.

| Bizon95 a răspuns:

Cum a zis si ioneasca, citeste serios legislatia rutiera
DUPA CARE (este DUPA, nu inainte sau fara legislatia rutiera)

stai pe site-uri si/sau aplicatii cu teste de auto, sunt destule, si invata-te sa raspunzi, daca rezolvi indeajuns de multe o sa incepi sa raspunzi din reflex

chiar stiu pe cineva la fel ca tine (fata, presupun ca si tu esti fata) care a picat sala de cateva ori, si apoi a invatat legislatia la greu si apoi a stat pe un site cu chestionare, fiecare moment de timp liber, iar apoi a luat sala in gluma, EFECTIV IN GLUMA