| MoraruN a întrebat:

Hello. Daca imi comand niste petarde de categoria F2/F3 de pe internet, pot intra in probleme cu legea? Intreb asta pentru ca vreau sa le cumpar de pe ekopiro.ro si vor trece pe la vama.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Da, pentru ca orice e peste p1 e ilegal. Iti iei o amenda frumoasa si iti piere pofta de a mai pocni.

| MoraruN explică (pentru Wr3nch):

Inclusiv P1?

| Wr3nch a răspuns (pentru MoraruN):

P1 is legale si cele mai ok.

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ai șanse mari să faci parte din anchetă, deși legea pedepsește vânzătorii nu şi consumatorii.

| mihai69 a răspuns:

Teoretic, ăia nici nu ar trebui să le trimită, dacă nu ai licență de import pentru astfel de materiale.
Dar da, dacă ajung în vamă, clar o să ai o problemă.

| Vântulalb a răspuns:

La vama anunta politia. Pentru ca stiu si ei sa citeasca si vad de unde vine coletul. Deci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima speță de oamenii pocnitorii, bombardierii. Cel mai prost obicei in veci pururea. O sa ai probleme cu miliția.

| badriel a răspuns:

Da man ai grija, mai bine nu te baga in probleme cu legea