| Lukasssz a întrebat:

Hey TPU, azi cand ma uitam pe "dark web" am vazut ceva care mi-a captat atentia total si anume posibilitatea de a cumpara cetatenii pentru toate tarile din lume, de exemplu o cetatenie pentru USA costa cam 1, 200-1, 400 de dolari.
Intrebarea mea este: daca eu cumpar o cetatenie si incerc sa merg in USA care sunt sansele sa fiu prins? Dar care va fi consecinta(inchisoare, amenda, interdictie)?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cetatenie nu prea cred, cel mult un fake green card. Poti face inchisoare, amenda babana, si te deporteaza/ nu mai ai voie sa intri in tara.

| Wr3nch a răspuns:

Sfat optim: nu da bani pe asa ceva. sunt sanse mari sa te prindca e fals, iar iei o sa cheltuie banii linistiti si fara consecinte.

| Lukasssz explică (pentru Wr3nch):

Bro era tot ce trebuie, green card, cetatenie, chiar si permis auto

| Wr3nch a răspuns (pentru Lukasssz):

Da sef, dar alea is bune pana le cauta in pc-ul lor si vad ca de fapt nu exista. Si eu ma pot apuca sa vand buletine de Romania, dar cand le cauti in baza de date ele nu apar. Si la americani tind sa le verifice des pe pc, sau dispozitiv portabil in masinile de politie, nu ca la noi ca se uita cu scarba la buletin.

| Lukasssz explică (pentru Wr3nch):

Acolo spunea ca hackerii incearca sa le bage la americanii in baza de date abia dupa 7 zile dupa ce ai cumparat.
Acum eu nu imi asum niciun risc.