| Sceptic123 a întrebat:

Cineva a zis ca ar fi depus plangere pe numele meu. acum 3 zile. in cat timp ar trebui sa ajunga plangerea la mine? Acea persoana este din Buzau.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este vorba de plangere penala impotriva ta atunci nu va ajunge la tine, vei fi chemat la politie pentru a da explicatii. In cat timp o sa te cheme depinde de motivul plangerii, gravitatea infractiunii de care esti acuzat si de incarcatura politie cu plangeri. In orice caz poate sa dureze 15 - 30 de zile sau chiar mai mult.