| Strawberry17 a întrebat:

Hey, TPU. Din nefericire, recent, am reusit sa fac o prostie, am depasit o coloana inainte de calea ferata si acum am permisul suspendat pe 30 de zile. Stiu, o merit. Stiam ca exista un examen 13/15 prin care poti scurta perioada de suspendare daca-l treci iar daca nu, se mai adauga inca 30 de zile dar am auzit la cunostinte ce au avut permisul suspendat ca au dat examenul doar la suspendare pe 60, respectiv 90 de zile. Examenul e obligatoriu sau pot astepta 30 de zile iar apoi pot primi permisul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul tau testul nu este obligatoriu, vei reprimi permisul dupa 30 de zile.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai ai ce sa scurtezi la 30 zile.

| Ion-Nicusor_Vlad_N._2000 a răspuns:

Examenul 13/15 se da doar pe o peioada de suspendare 60 respectiv 90 de zile.Nu ai decat sa astepti.Succes!