| MySergiu a întrebat:

Hey TPU vreau sa achiziționez un suv cu motor de 2.2 ma interesează dacă pe certificatul de înmatriculare o sa fie trecuta de 2.0 sau cât e impozitul pentru o mașină de 2.2 multumesc (:

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Pe certificatul de inmatriculare va fi trecuta capacitatea cilindrica reala.
2.Impozitul este mai mare pentru 2, 2, este calculat pentru fiecare 200 cmc.
3.Cat este impozitul exact poti afla doar de la primaria localitatii tale, impozitul pe auto este impozit local si poate fi marit, prin hotarare a Consiliului local, cu pana la 50% fata de cel prevazut de Codul fiscal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ar fi trecut 2.0 in certificat daca el e de 2.2?

| Crackman a răspuns:

O sa ai impozitul pe capacitatea motorului

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Sunt calculatoare online. aproximativ 750-800 lei este. normal ca o sa il treaca 2.2 daca atata este motorul. E putin mai mare impozitul dar daca chiar iti place masina zic ca merita. Mai nasol era daca e 3.0 sa zicem unde chiar trebuie sa dai multicel.

| Andresso a răspuns:

Ce suv iti vei lua? De curiozitate happy

| MySergiu explică (pentru Andresso):

Range Rover Evoque sau Land Rover freelender big grin