| AlexDorinel a întrebat:

Https://www.google.ro/amp/s/m.hotnews.ro/stire/24906633% 3famp

Avem șanse să intrăm în Schengen? Consiliul UE e condus de Slovenia sau Slovacia nu mai știu sigur și au zis că sunt de acord cu aderarea României, Bulgariei și Croației.

Olanda are putere de decizie în contextul asta? Că știu că ei se tot opun.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate sa se dea Slovenia și cu fundul de pământ, daca alte tari se opun nu vedem Schengen.

| Mosotti a răspuns:

Nu intram in Schengen. Acolo au intrat doar cei de calitatea intai, noi suntem tara de rebuturi dupa mintea lor.
Nu vor sa-ti faciliteze schimburile comerciale, si altele.