| AvalohAlyn a întrebat:

Și tot cu referire la blogul de sănătate pe care vreau sa îl fac,am voie legal ( nefiind medic sau terapeut ci doar pasionat de domeniul sănătate)sa recomand pe blogul meu suplimente alimentare adică mă refer pe acelea de care am citit și auzit in cărțile mele de viață sănătoasă că sunt foarte benefice și pot ameliora anumite afectiuni? Adică doar sa zic pe blog cate ceva de ele și să pun o poza cu produsul (nu am treabă cu vânzarea) punand chiar și efectele adverse și contraindicațiile suplimentului daca există pe lângă beneficii bineînțeles?
Aici am fost mai explicit decât în întrebarea de săptămână trecută, eu făceam recomandări de cărți și le puneam pe blog dar acum vreau să mă axez și pe domeniul sănătate și pe domeniul cărți de auto ajutor.La cărți e ușor și le pot recomanda dar la suplimente alimentare as putea? Am inclusiv în niște cărți studii științifice care dovedesc beneficiile unui anume supliment sau unui tip de aliment însă nu știu dacă legal chiar am voie pe net sa recomand suplimente alimentare așa că doctorul sau nutriționistul, naturistul și mă refer că eu le fac reclama gratuita nu aștept niciun ban, vreau doar sa îmi cresc blogul și să am cat mai multe vizualizări interesandu-ma sa ajut câtuși câtuși de puțin nu sa câștig bani din blog...Deci cine mă poate lamuri exact și sigur îi mulțumesc foarte foarte mult..In întrebările astea am adăugat niste detalii despre ce vreau sa fac exact pe blog fata de cele de săptămână trecută și de asta am revenit cu subiectul.
Deci cine mă poate lamuri 100 % sigur astfel încât să nu am probleme pe viitor cu blogul nici că recomand suplimente nici că postez fragmente mari din curs și cărți precizând totodată sursa.
Doresc doar sa fiu macar câtuși de puțin de folos altora daca tot am cărți multe de sănătate și îmi place domeniul dar momentan neputând activând în el din anumite motive personale.
Dau funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face ce vrei, daca postezi sursa. Fii sigur ca nimeni n-o sa-ti reproseze ca le faci publicitate gratuita.