| anonim_4396 a întrebat:

Ii permis sa merg dupa apa la un izvor care se afla la vreo 1.5/2 km? Cu declaratie bineinteles...

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este permis, acesta nu este un motiv intemeiat, dintre cele prevazute in declaratia pe proprie raspundere.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Si ce sa fac atunci? Dupa apa de la chiuveta mi se face greata...

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Cumperi apa plata din magazin.

| Adry05 a răspuns:

Depinde acu și de cel polițiști dai, în principiu eu zic că da.

| Frank51 a răspuns:

Poti merge... Apa este o necesitate, indiferent de unde o iei. Nu este treaba politistilor de unde iei tu apa. Daca vei da de un prost ii spui ca ai nevoie de apa aia si gata, iar daca iti da amenda poti face contestatie si vei castiga.

| JicaContra a răspuns:

Cum a spus si Frank51, apa e o necesitate, iar de exemplu eu vreau Aqua Carpatica si nici un magazin pe o raza de 2km nu o are, atunci merg 4km pana la hypermarket, ca sa nu iti spun ca merg la hypermarket pentru preturi, efectiv!

| Eugen80 a răspuns:

Daca apa este declarata potabila de catre primarie si primaria nu iti da nici bani si nici alta varianta de apa. completezi declaratia cu mers la cumparaturi si te duci cu bidoanele la izvor.
Sa NU fiti mai mult d 3 persoane si nici sa stati la taclale pe acolo si nici pe drum sa nu mergeti ca la biserica!